Wygląda na to, że każdy dekoruje swój dom i otoczenie na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Wszyscy chcemy, aby nasz dom, podwórko lub okna były udekorowane świątecznymi lampkami, dekorujemy choinki i stawiamy mnóstwo świec, by stworzyć świąteczny nastrój.

Ale co z wigilijnym stołem? Czy Twoje najlepsze obrusy są gotowe? Czy chciałbyś kupić coś nowego? A może dopasujesz swój dotychczasowy ulubiony lniany obrus do nowych lnianych serwetek?

To proste – jeśli chcesz, aby goście wigilijnej kolacji poczuli świąteczny nastrój od razu po wejściu do jadalni, musisz starannie przygotować stół. A nakrycie Twojego stołu jest po to, aby Ci w tym pomóc. Piękne udekorowanie stołu na świąteczną kolację to doskonały sposób, aby uczynić ten dzień jeszcze bardziej uroczystym i niezapomnianym.

Na początek wybierz obrus w odpowiednim kolorze. Chociaż wybór wesołych świątecznych wzorów złota, zieleni i szkarłatu dla obrusu może wydawać się odświętny, trzymałabym się z daleka od tego wyboru – tworzy on jaskrawe zamieszanie i może być męczący. Postaw na przepiękny w swej prostocie, naturalny lub biały obrus lniany. Taki obrus stworzy przytulną, ciepłą atmosferę, ale nie będzie rozpraszał.

Następnie zdecyduj, czy używać lnianych bieżników. Tworzą dodatkową warstwę i dodają odrobiny luksusu. Nie są one koniecznością, są raczej przyjemnym dekorującym elementem. Dodając lniany bieżnik do stołu organizujesz również kolejność siedzenia – wszyscy goście będą siedzieć naprzeciwko siebie. Pamiętaj o tym. Dopasowanie kolorystyczne bieżników do obrusu to oczywista rada, prawda?

Świetną alternatywą dla obrusu, jeśli chciałbyś zachować część stołu odkrytą, jest użycie bieżnika stołowego z odrobiną koloru, który może szybko dodać blasku Twojemu świątecznemu stołowi.

Inną metodą, by pozostawić odkryty stół są podkładki stołowe, które dodadzą szyku i ochronią Twój stół.

O ile użycie lnianych obrusów i bieżników na świąteczny stół to tylko rada, a nie konieczność, o tyle wybór serwetek z lnianej tkaniny jest na tę okazję koniecznością.

Serwetki, które umieszczasz na swoim stole, mogą go ulepszyć lub zepsuć. Wyobraź sobie piękne nakrycie, pyszne potrawy, wesoły nastrój i… papierowe lub niskiej jakości serwetki. Wysokiej jakości serwetki tak bardzo poprawiają ogólny odbiór kolacji – nie mogę tego nie wystarczająco podkreślić! I są one naprawdę niedrogie i trwałe – to dobra inwestycja na lata.

Mając swoje lniane tekstylia gotowe, możesz pomyśleć o pozostałych szczegółach – jakich świec użyć, czy zrobić stroik czy nie, jakie wykorzystać dekoracje, jak usadzić swoich gości i co im zaserwować!

Wyjątkowy stół i smaczna kolacja są bardzo ważne, ale najważniejszy jest wspólny czas i piękne wspomnienia, zadbajcie by były z Wami przez cały rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =