Dlaczego len?

Rękodzieło i tradycja zamknięte w naturze

Góry, lasy i pasma beztroskiej krainy, gdzie czas upływa harmonizując z naturą. Są miejsca, gdzie wskazówki zegara tykają wolniej.

Przedmioty codziennego użytku nabierają większej wartości, a szacunek do tradycji miejsca i historii drugiego człowieka staje się nieoceniony. Gdzie ekologia⠀ i nowoczesność idą ramię w ramię. To nie musi być jedynie bajkowa opowieść. To świat, który odkryjesz bliżej niż myślisz – stąpając po Ziemi Kamiennogórskiej – poznaj nasze dziedzictwo.

Zrób kilka kroków, przenieś się w Karkonosze, a dokładnie na Przedgórze Sudeckie i poznaj miejsce wypełnione tradycją, rękodziełem i ekologicznym rzemiosłem, pasją do tworzenia wyjątkowych produktów, które chcemy Ci podarować pod postacią tego, co mamy tutaj najcenniejsze – lnu. To nasza idea – dzięki niej, przeniesiesz się w magiczny świat natury
i długowiecznych wyrobów.

– Czy roślina jest w stanie podarować dobro? – zapytacie całkiem słusznie. Uważamy, że podobnie jak człowiek, może ona być naszą bratnią duszą, a nawet budulcem, z którego stworzymy wieloletnie fundamenty. Spójrzmy chociażby na opiewaną przez wieki różę czy drzewa dające dorodne owoce. Len oraz akcesoria lniane podobnie jak one, zasługują na docenienie. Roślina rosnąca na polach w Sudetach, jest bowiem okazem niezwykłej siły wykorzystywanej przez stulecia w gospodarstwie i rzemiośle. Nam rękodzieło i szycie daje mnóstwo satysfakcji i radości.

Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele wyjątkowych produktów, które są nie tylko użytkowe, ale też mogą wzbogacić wystrój wnętrz. Worki do przechowywania żywności doskonale zastąpią pojemnik do przechowywania żywności – worek na chleb, worek na bułki, worek na warzywa, worek na orzechy, czy worek na zioła suszone – to nasz wyrób regionalny, a dla Ciebie unikalny prezent. Na codzień szyjemy także wyjątkowe lniane obrusy, lniane bieżniki, lniane serwety, a do snu ułoży Cię miękka poszewka lniana. Lniana koszula nie jest łakomym kąskiem dla moli – ale jeśli Twoja odzież potrzebuje ochrony doskonale sprawdzi się worek przeciw molom – wypełniony worek na lawendę powieś w swojej szafie – ta pachnąca lniana zawieszka wypłoszy nieproszonych gości. A zarazem przeniesiesz się zmysłami do pięknej Prowansji.

Trzeba tylko wiedzieć jak ją wydobyć. My wiemy i zaprosiliśmy ją do swojego codziennego życia. Mamy nadzieję, że od teraz len na stałe zamieszka i w Twoim domu.

Len

Roślinna siła obecna wszędzie

Na początku zapraszamy Ciebie na krótki spacer. Chodź, uchylimy drzwi do miejsca, które zasługuje na szczególną uwagę – do czterech ścian.

Domu, gdzie lniane włókno może być obecne każdego dnia. Rozejrzyj się po salonie. Bądź uważny. Piękna dekoracyjna poduszka - to poduszka lniana - w lnianej poszewce możesz ukryć ulubionego jaśka, z pierza lub gryki. Na łóżku, sofie, a nawet w okiennej ramie sprawdzą się lniane dekoracje. Komodę zdobi worek z koronką oraz woreczek dekoracyjny z haftem. Z salonu przenieśmy się więc do serca domostwa – kuchni.

Tkanina lniana świetnie nadaje się również do przechowywania żywności: worki na pieczywo (worki na chleb lub worki na bułki). Lniany worek na chleb doskonale może zastąpić chlebak, czy koszyk na pieczywo. Możesz również zabrać go ze sobą jako worek na zakupy, doskonale sprawdzi się jako torba na zakupy. To nie wszystko. W spiżarni zamiast słoików czy pudełek może stosować lniane worki na grzyby, orzechy, warzywa, worek na cebulę czy woreczek na zioła suszone. Szczególnie te ostatnie cieszą się popularnością wśród pasjonatów dobrej kuchni oraz zielarstwa. Szyte przez nas akcesoria zadbają o świeżość i dłuższą trwałość Twojego pożywienia, a przy tym będą prezentować się w wyjątkowy sposób. Są unikalnym, regionalnym wyrobem, a kupowanie ich to patriotyzm gospodarczy.

Zdobione haftem woreczki stanowią też wyjątkowy prezent i są pamiątką dla osób ceniących artykuły handmade – wykonane z miłością i szacunkiem do pracy drugiego człowieka. Hitem naszej oferty są woreczki dekoracyjne. Worki na lawendę lub seria natura – worki dekoracyjne. Woreczki na lawendę to doskonała alternatywa dla chemicznych środków anty-molowych – wypełniony lawendowy worek lniany ochroni Twoją odzież. natura.

No właśnie, człowieka. Wiemy też, że każdy z nas jest wyjątkowy, dlatego chętnie spersonalizujemy haftem tworzone dla Was wyroby. Zadbamy aby każdy z Was poczuł się wyjątkowo. Nie tylko Ty, ale osoba której chcesz podarować prezent. Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech i zachwyt osoby, która otrzyma rzecz unikalna i niepowtarzalną. Takie wyroby szyjemy w naszej pracowni i sprzedajemy w naszym sklepie.

Wyhaftowanie imienia, wzoru, logotypu czy aplikacji. Wszystko jest możliwe – każdy worek lniany może być wyjątkowy. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i Twoje potrzeby. Personalizacja odzieży to sposób na wyróżnienie się z tłumu. A haft jest najbardziej trwałą i efektowną zarazem techniką zdobienia tekstyliów. Tkanina naturalna doskonale wygląda tak ozdobiona. Realizujemy nawet pojedyncze zamówienia. Zapoznaj się z naszą ofertą w tym zakresie. ofertą w tym zakresie.

Pewnie poczułeś, że w jadalni unosi się już zapach przypraw i paruje herbata. To właśnie tu każdy smakosz dbający o kondycję i samopoczucie, znajdzie na swoim talerzu pieczywo skropione olejem lnianym bądź siemię lniane dodane do smoothie – produkty związane z ziarnem tej rośliny. Posiłki przygotowane z zastosowaniem tych surowców są bogate w cenne wartości odżywcze. Samo zdrowie.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w akcesoria z lnianej tkaniny:
 • to oryginalny i ekologiczny wystrój Twojego wnętrza
 • to materiał, który pozwoli Ci być bardziej zero waste – żyć w zgodzie i harmonii z naturą
 • to ukłon w stronę tradycji i wielopokoleniowej historii

Właściwości lnu -
karkonoskie dobro

Len, jak każda roślina, ma wiele zastosowań. Pochodzi ona z obszarów śródziemnomorskich, gdzie uprawiano się ją na plon, ale już od XVI wieku była znana i powszechnie uprawiana w kotlinie kamiennogórskiej i jeleniogórskiej.

To roślina jednoroczna, zakwita w czerwcu, a wszystko po to, by być wykorzystywaną do tworzenia niezwykłych tkanin. Lniana odzież, pościel lniana, obicia mebli, akcesoria do wyposażenia wnętrz,worki na żywność – nasze roślinne dobro sprawdzi się wszędzie. Jakie są Twoje potrzeby? Marzysz o drobnych akcesoriach domowych, a może chcesz sprawić, że Twoja firma stanie się bliższa naturze?

Naturalne tkaniny nie bez powodu cieszą się popularnością. Są nie tylko bardzo ekologiczne, ale i lekkie oraz przewiewne, co sprawia, że wykonana z nich lniana sukienka, czy lniana bluzka posłuży Ci na długie lata. Postaw na jakość i minimalizm. My stworzymy coś specjalnie dla Ciebie i chętnie dokonamy personalizacji wyrobów specjalnie na Twoje zamówienie.

Właściwości tkanin z lnu:

 • nie alergizują i nie elektryzują się
 • materiał ochłodzi Cię latem, a zimą zapewni pożądane ciepło
 • posiadają właściwości bakteriobójcze
 • pochłaniają promienie UV
 • trudno się brudzi a… łatwo się czyści!
 • nie należy do ulubionych przysmaków moli
 • trwałość rośnie z czasem
 • jest elektrostatyczny, dzięki czemu sen w pościeli lnianej jest bardziej komfortowy, co jest szczególnie ważne dla najmłodszych

Len

Surowiec bliski idei zero waste

Czy pomyślałbyś kiedykolwiek, że rzeczy, których używacie każdego dnia mogą wpłynąć na kondycję obecnej rzeczywistości?

Zamiast folii, zamiast plastiku – tak, tkanina lniana jest po prostu eko. Nasze lniane i bawełniane worki na pieczywo, worek na czosnek, worek na ziemniaki czy torby na zakupy są doskonałym zamiennikiem dla opakowań z tworzyw sztucznych – każdy nasz worek to eko-worek. Torba lniana to też doskonały i stylowy dodatek. Ich ekologiczny charakter i funkcjonalność powodują, że są naturalnym substytutem dla foliowych czy plastikowych toreb czy torebek.

Społeczeństwo pędzi. Nie zwracamy uwagi na ilość zużywanego plastiku wkładając do przeźroczystych woreczków te kilka jabłek czy natkę pietruszki. Nie musi tak być. Nie może tak być!

My, chcąc wykorzystać siłę płynącą z natury, wytwarzamy nasze produkty z lnianej tkaniny. Jako rzemieślnicy całe serce wkładamy w każdy lniany obrus, lniany bieżnik czy lnianą serwetę by tworzyły wyjątkowy wystrój Twojego wnętrza. Dbamy, by proces produkcji nie generował odpadów i nie przyczyniał się do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska.

Dzięki naszym lnianym woreczkom nie będziesz musiał korzystać już ze szkodliwych dla środowiska rozwiązań. Wiemy, że len ma w sobie ogromne pokłady proekologicznego potencjału. Dlaczego?

Len jest zero waste ponieważ:
 • stanowi naturalne opakowanie dla Twoich owoców, warzyw, ziół, orzechów czy grzybów,
 • jest oddychającym, przepuszczalnym materiałem, dzięki czemu Twoje produkty dłużej zachowają świeżość,
 • inwestując w lniane akcesoria wyposażasz się w produkty dobrej jakości, które posłużą Ci przez wiele lat – stawiasz więc na jakość, a nie ilość posiadanych dóbr,
 • przyczyniasz się do kontynuacji rodzimego rzemiosła i doceniasz pracę drugiego człowieka.

To jednak nie wszystko! U nas masz pewność, że dbamy o każdy, nawet najmniejszy kawałek materiału, który znajdziemy w naszej pracowni – szyjemy z niego po prostu… mniejsze woreczki i akcesoria. !
W przyrodzie, a szczególnie w naszej przestrzeni nic nie ma prawa ginąć i się zmarnować. Nawet ścinki tkanin stają się wypełnieniem dla akcesoriów czy poduszek!

A Ty jaki eko worek wybierzesz? Worek na pieczywo czy może inny worek na żywność, a może worek dekoracyjny? Wiemy, że potencjał lnu, to nie tylko wyroby ekologicznych akcesoriów. Poznaj prozdrowotne właściwości lnu. To w końcu nasza lokalna, naturalna medycyna.

Len

Naturalna medycyna

Magiczny len nosi w sobie również liczne własności lecznicze.

Otwórzmy jedną z szafeczek babci i zaufajmy ludowej mądrości, by zobaczyć, czym jeszcze może zaskoczyć nas ta wyjątkowa roślina. Szybko zrozumiemy, że prawdziwe, naturalne dobrodziejstwo jest bliżej niż nam się wydaje.

Len i jego właściwości prozdrowotne:
 • wysoka zawartość błonnika w ziarnach lnu wpiera prawidłową pracę układu trawiennego
 • olej lniany i jego wytłoki mogą służyć jako maści czy do zrobienia okładów
 • oleje zawarte w ziarnach lnu powlekają błonę śluzową żołądka i zapobiegają wydzielaniu kwasu solnego
 • olej lniany to prawdziwy dobroczyńca dla układu krążenia. Fitosterole i nienasycone kwasy tłuszczowe usuwają z organizmu nadmiar złego cholesterolu LDL, a jednocześnie podnoszą poziom dobrego HDL. Ponadto te dobroczynne kwasy wpływają na rozszerzanie naczyń wieńcowych i zwiększenie siły skurczu mięśnia sercowego, zmniejszają ryzyko nadciśnienia, miażdżycy i chorób serca
 • zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych sprawią, że len ma silne właściwości nawilżające
 • len wykorzystywany jest w medycynie (opatrunki lniane, świecowanie uszu, poduszki lniane z łuską gryki, pestkami czereśni etc.)
 • dzięki witaminom i minerałom zawartym w nasionach lnu i oleju lnianym zawarte w kosmetykach do włosów, skóra głowy jest dobrze odżywiona, a kwasy tłuszczowe zapewniają jej optymalny poziom nawilżenia. Po olejowaniu suchych, zniszczonych włosów stają się one miękkie i sprężyste, doskonale nawilżone

Jak powstaje len?