Poznaj moją historię

Jestem wdzięczna, że zainteresowali się Państwo naszymi lnianymi produktami.

Nazywam się Joanna i jestem właścicielką pracowni SZYJEMYKOLOREM. Chcę abyście poczuli się wyjątkowo. Właśnie tak, jak czuję się od ponad 10 lat, wkładając w naszą pracę dużo pasji i serca.

W Kamiennej Górze stworzyliśmy i z powodzeniem prowadzimy rodzinną rzemieślniczą pracownię, w której codziennie tworzymy dziesiątki wyrobów dla naszych klientów.

Będzie nam bardzo miło, jeśli do nich dołączysz i pozwolisz się przekonać do najwyższej jakości produktów.
Jako jakość rozumiemy:
 dbałość o detale i wykończenie,
– trwałość,
– niepowtarzalność,
– unikatowe wzornictwo oraz naturalne tkaniny.

Pomimo faktu, że jesteśmy lokalną, dolnośląską firmą, dzięki sile Internetu nasz zasięg jest globalny. Nasze obrusy, serwety czy sakwy na pieczywo, wysyłaliśmy już nawet do Nowej Zelandii, Kanady czy Izraela.

Nasza wizja

“Chcę abyście poczuli naturę. Jej zapach oraz delikatność angażując zmysł dotyku. Len daje nam zdrowie i ma wiele wyjątkowych właściwości, którymi chcemy się z Tobą podzielić.”

Tkanina lniana – to właśnie ona zmieniła wiele w moim życiu. Nigdy nie zapomnę zapachu przędzy i dotyku surowej, lnianej tkaniny. Tego, gdy spotkałam się z nią po raz pierwszy. Ten moment spowodował, że już dwa lata później otworzyłam swój zakład rękodzielniczy, pomimo, że nigdy wcześniej nie siedziałam przy maszynie do szycia. Stwierdziłam, że chcę robić to, co mnie pasjonuje. Chcę inspirować każdego dnia.

Stwierdziłam, że pomimo tego, że mając ekonomiczne wykształcenie i wieloletnie doświadczenie w administracji i marketingu, nie chcę już robić wykresów, podsumowań czy kolejnych prezentacji. Chcę robić coś materialnego, użytecznego i dającego piękno. Coś co spodoba się innym, a mi da satysfakcję z mojej pracy. Coś co jednocześnie przyczyni się do ochrony naszej planety i będzie nawiązywać do dziedzictwa kulturowego i historycznego Kamiennej Góry oraz Dolnego Śląska.

I udało się! Dziś jestem rzemieślnikiem i kultywuję pracę ludzkich rąk – handmade. Przyznam, że jestem z tego dumna, ponieważ jestem samoukiem. Bez wykształcenia zawodowego, po latach ciężkiej pracy, podeszłam do egzaminu czeladniczego i… zdałam go. To jeden z piękniejszych dni w moim życiu. Każdego dnia cieszę się, że w mojej pracowni powstają produkty także z resztek materiałowych, które zapewne wylądowałyby w śmieciach.

Jest to o tyle istotne, że ekologia i filozofia zero waste jest dla mnie bardzo ważna. Skoro tu jesteś, to najprawdopodobniej zgadzamy się w tej kwestii. Wszechobecny plastik i folia jest problemem na wszystkich, dlatego m.in. swoimi wyrobami (lniane torby oraz worki) staram się zmieniać podejście innych do tej istotnej kwestii.

Na co dzień w naszej pracowni używamy wyłącznie tkanin od polskich producentów. Istnieje możliwość importu tańszych tkanin z zagranicy, ale patriotyzm gospodarczy również jest dla nas wartością.

Każdy z naszych produktów jest uszyty w naszej Pracowni w Kamiennej Górze. Mieście, który od ponad 6 wieków słynie z uprawy i produkcji lnu. To, że możemy to robić i kultywować tą upadającą tradycję jest dla nas wielką nobilitacją. Dlatego dokładamy największych starań, wkładając serce każdego dnia w naszą pracę, aby każdy wyrób, od najmniejszego woreczka do największego obrusa był wyjątkowy.

Nasze wartości

  • TRADYCJA. W SZYJEMYKOLOREM doceniamy to, co lokalne, a swoimi wyrobami i haftem wracamy do korzeni oddziałując na zmysły. Zarówno haft, jak i tkanina lniana jest znana i wykorzystywana od wieków (źródła podają, że na Dolnym Śląsku len uprawiany jest od XVI wieku).
  • EKOLOGIA. Wykorzystujemy wyłącznie naturalne tkaniny i surowce (len i bawełnę). Nasza marka dba o wykorzystanie każdego materiału, a tym samym pozwala na bycie blisko idei ZERO WASTE. Minimalizujemy negatywny wpływ na środowisko naturalne na każdym z etapów produkcji.
  • FAIR TRADE. Szanujemy każdego z naszych pracowników, który wkłada serce w wytwarzane przez nas lniane przedmioty. Zatrudniamy pracowników z najbliższej okolicy, wyłącznie w ramach umowy o pracę i pracujemy na jedną zmianę. Polityka niedyskryminacji i równych szans to dla nas priorytet w każdej dziedzinie.
  • UNIWERSALNOŚĆ. Stawiamy na produkty, które sprawdzą się idealnie zarówno w ciepłym, jak i surowym wnętrzu. Powrót do lnu to nowoczesność połączona z klasycznym wystrojem – ubarwi zarówno przytulne mieszkanie, jak i wyposażenie wykwintnej restauracji.
  • ŚWIADOMOŚĆ. Dajemy Ci możliwość wyboru i przemyślanego zakupu. Chcemy, by nasz konsument stawiał na jakość użytkowanych produktów, które będą służyły na długie lata.
  • BEZPIECZEŃSTWO. Rzeczy wykonane z lnu są nieszkodliwe. SZYJEMYKOLOREM przyświeca idea, by zapewnić dobry i bezpieczny produkt dla każdego – również dla najmłodszych i alergików. Wykorzystywane przez nas tkaniny posiadają STANDARD 100 by OEKO-TEX ®, który jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich. Nasze produkty zostały przebadane pod kątem kontaktu z żywnością.
  • HANDMADE – wszystko co sprzedajemy powstało w naszej pracowni. Pomimo, że wykorzystujemy nowe technologie aby szyć nasze wyroby, to ich jakość zależy od umiejętności manualnych i doświadczenia właścicieli i pracowników.
  • TRWAŁOŚĆ – naszych zasad i materiałów. Zarówno tkanina lniana jak i zdobienie haftem to najbardziej trwałe z materiałów oraz sposobów zdobienia jakie dotychczas wymyślono. W związku z powyższym nasze produkty użytkowane będą przez lata.