Posiłki na wynos

Szukasz ekologicznych sposobów na pakowanie jedzenia dla Twojego dziecka? A może zastanawiasz się, jak w wygodniejszy sposób zabierać ze sobą drugie śniadanie lub lunch do pracy lub na uczelnię? 

Żyjemy w czasach, w których tempo życia nie zwalnia…

Bardzo często w pośpiechu sięgamy po gotowe, niezdrowe jedzenie, albo przygotowujemy je w domu na szybko, owijając folią i wrzucając niedbale do torebki, czy plecaka…

Znasz to? Po paru godzinach te posiłki nie smakują najlepiej…nie mówiąc już o ich wartościach odżywczych.

Rola 2 śniadania 

Według badań naukowych drugie śniadanie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu odpowiedniego metabolizmu i poziomu energii w ciągu dnia. Najpóźniej powinniśmy je spożywać w godzinach 9-11, aby zachować wydajność zarówno fizyczną, jak i umysłową. Ta zasada dotyczy nie tylko dorosłych w świecie pracy, ale także dzieci, dla których drugie śniadanie jest fundamentem efektywnej nauki i aktywności fizycznej.

Ekologiczna alternatywa pakowania posiłków, czyli lniana torebka śniadaniowa

Popularne, plastikowe lub metalowe pojemniki na posiłki na wynos bywają niewygodne w transporcie, dodatkowo nie gwarantują skutecznej izolacji od środowiska zewnętrznego.

Z pewnością każdy z Was przynajmniej raz doświadczył sytuacji, kiedy zapakowany w plecaku lub torebce pojemnik plastikowy pękł lub otworzył się,  jego zawartość wylała się i ubrudziła inne przedmioty.

Dzięki lnianym torebkom na śniadanie do pracy, które stanowią nowoczesną i ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych plastikowych lub metalowych pojemników to może być już przeszłość. 

Dlaczego warto wybrać lnianą torbę do przechowywania posiłków na wynos?

  1. Wygoda stosowania

Lniane śniadaniówki wyróżniają się wyjątkową wygodą użytkowania, co jest kluczowym aspektem dla osób aktywnych, zarówno w pracy, jak i w szkole. 

Ich lekkość i elastyczność pozwalają na łatwe przenoszenie, a gdy torba jest pusta, można ją z łatwością złożyć do niewielkich rozmiarów i schować w szafce biurowej, szufladzie czy plecaku. To znacznie ułatwia codzienne zarządzanie przestrzenią i organizację dnia.

Nasza wskazówka 

Umieść w torebce ściereczkę chroniącą, np. lnianą ścierkę, która idealnie wkomponuje się w design torby i wykorzystaj ją podczas spożywania posiłku. 

Ściereczka nie tylko ochroni biurko czy ubranie przed ewentualnymi zabrudzeniami podczas spożywania posiłku, ale może również posłużyć jako podkładka lub serwetka. To praktyczne rozwiązanie, które zwiększy komfort spożywania posiłków poza domem, zarówno w środowisku pracy, szkoły, czy na świeżym powietrzu.

Lniane ścierki

2. Dodatkowa ochrona dla Twoich posiłków i otoczenia

Lniane torby są niezwykle wytrzymałe i odporne na przetarcia oraz uszkodzeniamechaniczne, co sprawia, że są znacznie trwalszym rozwiązaniem niż wiele pojemników plastikowych. Ich długowieczność to nie tylko korzyść ekonomiczna, ale także ekologiczna, ponieważ redukują one potrzebę częstej wymiany i generowania odpadów. Dodatkowo, lniany materiał należy do surowców podlegającym biodegradacji. 

3.Bezpieczeństwo

W przeciwieństwie do niektórych pojemników wykonanych z tworzyw sztucznych, które mogą zawierać i uwalniać niebezpieczne związki chemiczne i mikroplastiki, lniane torby są wolne od tego rodzaju zagrożeń.

Wykonane są z certyfikowanych tkanin lnianych, gwarantujących nie tylko wyższą jakość, ale także bezpieczeństwo przy bezpośrednim kontakcie z jedzeniem. Potwierdzeniem tego jest  Certyfikat Świadectwa Jakości Zdrowotnej

Niesprawdzone pojemniki z tworzyw sztucznych mogą przyczyniać się do stopniowego przedostawania się szkodliwych substancji do żywności, zwłaszcza przy wyższych temperaturach. Lniane torby, dzięki swojej naturalności i bezpieczeństwu, eliminują ten problem.

4.Łatwość czyszczenia

Lniane torby bez problemu możesz je prać w pralce. Dzięki temu zapewnisz im odpowiednią higienę oraz długotrwałe użytkowanie, ponieważ włókna lniane wzmacniają się z każdym praniem.

Przeczytaj więcej… Jak dbać o len? 

5.Styl i personalizacja

Używanie lnianych lunchbagów z pewnością pozwoli Ci się wyróżnić z tłumu. Aby jeszcze bardziej podkreślić swoją indywidualność i nadać lunchbagowi osobisty charakter, skorzystaj z możliwości personalizacji. 

Dodaj napis, inicjały  lub ulubiony wzór, które przemienią praktyczną torbę w wyjątkowe i osobiste akcesorium. 

Haft należy do trwałych metod znakowania i jest odporny na pranie, co gwarantuje, że produkt pozostanie z Tobą na długo.

Planowanie posiłków

Jak wiadomo, wszystko zaczyna się od planowania. Zanim zdecydujesz się na korzystanie z eko toreb na śniadanie – musisz przygotować posiłki. Oto kilka porad, dzięki którym łatwiej będzie Ci się wdrożyć w proces przygotowywania zdrowych i zbilansowanych posiłków  – bez marnowania czasu. 

Jak przygotowywać posiłki na wynos ?

  • Zacznij od zaplanowania posiłków na cały tydzień. Ułatwi to zakupy i pozwoli uniknąć marnowania żywności.
  • Wybieraj łatwe w przygotowaniu składniki, które są zarówno odżywcze. Zwróć uwagę także na smak i dostępność tych składników. Zbyt wysublimowane, niesmaczne i ciężko dostępne składniki, mimo, że niosą ze sobą dużą wartość odżywczą, szybko sprawią, że zniechęcisz się do gotowania. 
  • Przygotowywuj większą ilość posiłków naraz. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i energię każdego dnia. 
  • Utrzymuj różnorodność w swojej diecie, aby nie wpaść w monotonię. 
  • Przechowuj swoje posiłki w odpowiednich warunkach, zapewnij im odpowiednią cyrkulację powietrza, unikaj pakowania w foliówki i plastikowe opakowania. 
  • Dodawaj do swojego lunchu zdrowe przekąski, takie jak orzechy, świeże owoce, warzywa czy jogurt – nie tylko dodadzą one smaku Twoich posiłków ale także dzięki nim unikniesz ochoty na słodkie.

…i najważniejsze!

  • Posiłki przygotuj i zapakuj wieczorem. Dzięki temu rano oszczędzisz czas i siły. 

Mamy nadzieję, że dzięki informacjom zawartym w naszym wpisie zmienisz swoje nawyki i wybierzesz zdrowsze i bezpieczniejsze alternatywy przechowywania i transportu żywności 

Jeżeli masz jakieś pytania, bądź coś jest dla Ciebie niejasne – napisz do nas 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + jedenaście =